מה משקפים חלקי הציפורן

מה משקפות הציפורניים?

הזרת – קשורה לתפקוד מערכת ההפרשות, השתן והכליות
הקמיצה – קשורה לתפקוד מערכת הלב וכלי הדם
 האמה – קשורה לתפקוד מערכת העיכול
האצבע – קשורה למערכת הנשימה ותפקודה
האגודל – קשור לתפקוד מערכת העצבים בגוף
הקטיקולה – מספקת באופן כללי מידע לגבי אספקת החמצן בגוף, אבל מסביב לכל אצבע היא גם מלמדת על המערכת הרלוונטית. הקטיקולה סביב האמה, למשל, מלמדת על אספקת החמצן למערכת העיכול..
הסהרונים – הם מצויים בתחתית כל ציפורן ומצביעים על הבריאות הכללית של האדם. אם בכל אחת מהאצבעות שלך יש סהרון גדול, זו יכולה להיות אינדיקציה טובה לכך שאת בריאה בגוף ובנפש. אם באחת האצבעות אין סהרון, תיתכן בעיה בריאותית במערכת שאליה קשורה האצבע.
המפרק העליון של האצבע – יכול להדליק אצלך נורה אדומה אם הוא נפוח ואדמומי. סממנים אלו עשויים להצביע על דלקת פרקים שנגרמת כתוצאה מעודפים של חומצת שתן בגוף.

ארוכה או רחבה?

משטח הציפורן נמדד מקצה הקטיקולה ועד תחילתה של האצבע. ברוב המכריע של המקרים אורכה של הציפורן עולה על רוחבה. “אם משטח הציפורן קצר, זה יכול להעיד על אופי חומרני, לעומת משטח ציפורן ארוך שנוטה יותר לרוחניות”, כמקובל בתורת הציפורניים. ציפורניים שצומחות בצורת מניפה מעידות על יוזמה, יצירתיות ודחף בלתי פוסק לגדילה והתפתחות

קמורה או קעורה?

כשציפורן גדלה מעבר לאצבע היא בעלת צורה קמורה בדרך כלל. במידה שהציפורן דווקא קעורה, זהו סממן שיכול להעיד על בעיה בכדוריות הלבנות, מחסור בברזל בגוף או אפילו על מחלות מין למיניהן. מנגד, אם הציפורן קמורה מדי, במיוחד באצבע המורה, זה יכול להעיד על בעיות אסתמה וקוצר נשימה.
על מחסור בברזל יכולים גם להעיד קווי אורך בולטים בציפורן, בעיקר באגודל. קווי האורך הבולטים יכולים גם להיות סימן לחוסר איזון במערכת העצבים בגוף. לעומתם קווי רוחב בולטים בציפורן עשויים להעיד על מחסור בוויטמינים או על תזונה לקויה.

מה אומרות הציפורניים ברגליים?

צהובה או לבנה?

גם לצבעו של משטח הציפורן יכולות להיות משמעויות בריאותיות. משטח בצבע לבנבן יכול להעיד על מצב של אנמיה משטח בצבע צהבהב יכול להעיד על מחלת כבד או כיס מרה; משטח כחלחל יכול להעיד על זרימת החמצן לקויה, מה שיכול להצביע על ליקויים בזרימת הדם משטח ציפורן אדמומי עשוי להצביע על עצבנות ומתח נפשי גבוה כתמים או נקודות לבנות על משטח הציפורן מצביעים על מחסור באבץ או בסידן, ואלה יכולים לגרום בין היתר לנשירת שיער.

חודרנית או רגילה:

אם סבלת פעם מציפורן חודרנית, את בטח יודעת שזה לא תענוג גדול. וגם על זה לא פסחה תורת הציפורניים. ציפורן חודרנית יכולה להיגרם ממבנה בעייתי של האצבע או הציפורן אבל יכולה גם להעיד על כפייתיות ומרדף בלתי פוסק אחר שלמות”. עם יד על הפרנץ ?! האם את כפייתית או שהציפורן שממררת לך את החיים מקורה בבעיה פיזית. אז מומלץ לבדוק את הציפורניים היטב. לכי תדעי, אולי בזכות מבט קצת יותר מפוקח תלמדי דבר או שניים על עצמך. אם לא, את תמיד יכולה לקנות את הלק הכי יפה בסטנד ולמרוח אותו. בפעם הבאה שתורידי אותו ותסתכלי על קצות האצבעות, תלמדי להקשיב להן ולדעת אם את מטפלת בעצמך מספיק טוב או שהגיע הזמן להקשיב קצת יותר לגוף ולנפש. לפי איך שזה נראה, הציפורניים לא משקרות.

איך אפשרי לעזור ?
whatsapp