פדיקור רפואי\קוסמטי

כולנו שומעות כל הזמן את המושג פדיקור מניקור אך חלקנו לא ממש מבינות מה זה אומר ומה כולל כל אחד מהטיפולים. לפניכן פירוט והסברים אודות טיפולי כף הרגל והיד הכי מפורסמים בעולם פדיקור מניקור הם שני מושגים שאנו נתקלות בהן הרבה אך לא תמיד באמת מבינות מה ההבדל, במה הם כרוכים ומה מטרת הפעולות שעומדות מאחוריהם. בכתבה שלפניכן ונפרט לכן את כל המידע שחשוב שתדעו על פדיקור מניקור.

מה זה פדיקור?

כפות הרגליים שלנו הן איבר קצת מוזנח שלא תמיד יוצא לנו להגיע אליו ולטפל בו כמו שצריך. כאן בדיוק נכנס “פדיקור”, מושג לטיני שפירושו טיפוח הרגל. במסגרת טיפול פדיקור מקבלת כף הרגל שלכן תשומת לב מיוחדת ומטרת הפדיקור הוא למנוע מחלות זיהומיות בכפות הרגליים וגם טיפול כף הרגל וציפורני כף הרגל כך שיהיו יפות, נקיות ומטופחות.
בניגוד לכל מיני טיפולים אחרים, שיכולים להיות סיוט של ממש (הסרת שיער בשעווה לדוגמה) טיפול פדיקור הוא טיפול נעים, נוח ומרגיע. מה שהופך אותו לכל כך נהדר זו העובדה שהוא גם תורם רבות לשמירה על בריאות כף הרגל שלך.

קיימים שני סוגי טיפולי פדיקור

פדיקור רפואי, המיועד במיוחד לאנשים הסובלים מבעיות כרוניות שונות בכפות הרגליים. מסירה הפדיקוריסטית המטפלת עור יבש ומת שהצטבר סביב האצבעות ובכף הרגל וכמו כן מטפלת ביבלות או כל מיני נזקי עור אחרים כגון ציפורן חודרנית, פטרת, ועוד. פדיקור רפואי חשוב לעבור רק אצל אשת מקצוע מוסמכת, מכיוון שהטיפול כולל שימוש בכלי עבודה חדים שחשוב שיהיו סטריליים ולא פחות חשוב לדעת איך משתמשים בהם. מעבר לכך כולל הטיפול שיוף של הציפורניים, הוספת לחות לכף הרגל, קיצוץ ציפורניים ועוד.
פדיקור קוסמטי הכולל פחות התעסקות בפן הרפואי של כף הרגל ושם יותר דגש על המראה. גם בפדיקור קוסמטי יוסר עור יבש ומת מכף הרגל ואזור האצבעות, ייערכו לך פילינג, קציצת ציפורניים, שיוף וכמובן גולת הכותרת – מריחת לק על פי בקשתך והיום כבר נוסף פן נוסף לטיפול ואפילו ניתן למרוח לק ג’ל לציפורני הרגל דבר המעניק יופי וחוזק ומימד אחר אשר מחזיק לכמה שבועות הייבוש נעשה בעזרת מנורת לאד לייבוש.

מה זה מניקור?

טיפול מניקור נועד לטפל ולטפח את כפות הידיים בכלל עם דגש על ציפורני כפות הידיים בפרט במסגרת הטיפול מסירים עור יבש ומת מסביב לאצבעות כפות הידיים, משייפים וקוצצים את הציפורניים, מורחים לק, מעסים את כפות הידיים, מעשירים את הלחות באזור וכמובן במידה וזה רצונך – מקשטים את ציפורניך בדרכים שונות כגון – שיטת הסוודר, קישוט עם נייר פויל, ציור בג’ל, קישוט עם אבני סברובסקי, קישוטי ציפורניים, ועוד.
גם כאשר את בין טיפולי מניקור כדאי לך להמשיך לטפח את כפות הידיים בבית ולערוך לעצמך טיפול מניקור בעצמך, זאת באמצעות הוספת לחות לעור כף היד, שיוף הציפורניים ועוד..
קיימים שני סוגי מניקור בולטים
מניקור רטוב – טיפול הכולל תהליך השרייה של כף היד בקערה עם מים
מניקור יבש – שבמסגרתו לא משתמשים במים בכדי לסלק את העור המת ולרכך את העור, אלא משתמשים בחומר מרכך עור.
מה הן מעידות על המצב הבריאותי שלנו הציפורניים?? (כותרת גדולה)

על קצות האצבעות: מה אומרות הציפורניים שלך?

עם או בלי מניקור, הציפורניים שלנו מלאות אינפורמציה: אפשר לראות בהן מחלות, חולשות, לחצים ושלל שריטות אחרות. כל מה שרצית לדעת על הקטיקולה והסהרון שלך, ואיך הם יכולים לעזור לך לפענח את עצמך הידיים שלנו אומרות עלינו הרבה, ולא רק אם אנחנו מבלות את הימים שלנו בספונג’ה, הדחת כלים או חפירה בבוץ. הן מדווחות על בעיות בריאותיות שונות, מחסור בוויטמינים, לחצים נפשיים ואפילו נטייה לאמנות – בלי שום קשר ליכולות המופלאות או המזוויעות שלנו למרוח לק. וזאת רק תחילת האמיתות שנמצאות לנו בקצות האצבעות. ויש להן אפילו תורה משלהן.

מניקור

גם אם הן מטופחות – זה לא אומר שהן בריאות.

הידיים שלנו אומרות עלינו הרבה, ולא רק אם אנחנו מבלות את הימים שלנו בספונג’ה, הדחת כלים או חפירה בבוץ. הן מדווחות על בעיות בריאותיות שונות, מחסור בוויטמינים, לחצים נפשיים ואפילו נטייה לאמנות – בלי שום קשר ליכולות המופלאות או המזוויעות שלנו למרוח לק. וזאת רק תחילת האמיתות שנמצאות לנו בקצות האצבעות ויש להן אפילו תורה משלהן.
לפי תורת הציפורניים אפשר לקרוא לפי הציפורניים את הבנאדם שמחובר אליהן בין האלמנטים שמתבוננים בהם לקריאה הם צורת הצמיחה ומבנה הציפורן, חריצי אורך או רוחב שנמצאים עליה, צבע המפרקים ועובי העור סביב הציפורן ועוד. ואם זה לא מספיק, אז כל אחת מהאצבעות “חולשת” על תחום מסוים בגוף ובנפש, ולכן התבוננות בציפורניים שונות באותה היד נותנות אינדיקציה לגבי מספר רב של גורמים.
הציפורן היא החלק החיצוני ביותר שמגן על מרכז העצבים שנמצא בקצות האצבעות. אותם עצבים מאפשרים לנו לחוש ולמשש כמו גם לבצע פעולות עדינות בעזרת האצבעות כל ציפורן מוגנת על ידי קרום הנקרא קיוטיקל (Cuticle) או בלשון המקובלת יותר – קטיקולה. זהו העור שמקיף את הציפורן ומגן עליה, ובו מצויות בלוטות זיעה וכן עור יבש שמוסר בדרך כלל בטיפולי המניקור. החלק הרגיש ביותר של הציפורן נמצא בבסיסה, שם מתרחשת צמיחתם של התאים החדשים והוא נקרא בעגה המקצועית סהרון (Lunula)
כאמור לכל אחת מהאצבעות יש שיקוף של תחום מסוים בגוף ובנפש. כשהגוף סובל ממחלה כלשהי, הציפורניים הן הראשונות להראות סימני פגיעה והאחרונות להירפא, לכן מומלץ לשים לב אם בציפורניים אפשר להבחין בשכבות הציפורן השונות. זה אומר שיש איזו פגיעה גופנית תחילת מחלה או מחסור בויטמין או מינרל בגוף.

ורוד צהוב או כחול?!

הציפורניים שלך אומרות שיש לך אחלה מניקוריסטית

איך אפשרי לעזור ?
whatsapp